Péče o Convertibles® šaty a jejich údržba

Convertibles® variabilní šaty vyrábíme v několika materiálových variantách, která je vždy uvedena na webových stránkách či na visačkách daného produktu.

Pro všechny naše produkty však vždy platí, že jsou vyráběné v České republice.

První kolekce variabilního oblečení byly vytvořeny z 94% polyesteru a 6% elastanu (lycra/spandex).

První kolekci postupně vyprodáváme, či případně došíváme už jen unikátní barvy, které zatím nejsme schopni nabídnout v nových materiálech.

  • Tento materiál jsme v úvodu zvolili proto, že látka je velmi pružná, flexibilní, spíše lesklejší a proto působí velmi luxusním dojmem. Kromě přilnavosti k Vašemu tělu má ještě další nespornou výhodu – pokud se Vám objeví drobná zatržení, lze je jednoduše narovnat pružením látky do všech stran (za pomocí vaší ruky a nehtu).

Tylové sukně tvoří 100% polyester a spodničky šijeme ze 100% bavlny.

Pro původní klasický materiál (94% polyester / 6% elastan) platí tyto prací pokyny:

prací symboly poly-elast

Šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání při klesající teplotě vody s maximální teplotou uvedenou v symbolu ve stupních Celsia, mírné odstřeďování.

Žehlení prádla při maximální teplotě žehlicí plochy 110°C. Opatrně při žehlení s párou.

Prádlo se může chemicky čistit tetrachlorethenem, trifluortrichlormethanem, fluortrichlormethanem a benzínem. Obvyklé postupy čištění prádla jsou bez omezení.

Prádlo se nesmí sušit v bubnové sušicce.

Prádlo se nesmí bělit prostředky, které uvolňují chlór.

________________________________________________________________

Novými materiály pro variabilní oblečení jsou NILPET® a NILPLA® od společnosti NIL Textile, která se stará o cirkularitu našeho výrobku - od výroby přízí a látek až po zpětný sběr a recyklaci včetně jejího propojení s novou výrobou.

NILPET® – 100% recyklovaný a 100% recyklovatelný polyester

  • Je 100% recyklovaný polyester získávaný z polyesterového textilního a obalového odpadu, díky NIL Circular System je 100% recyklovatelný bez ztráty kvality. Díky tomu šetříme při výrobě až 38 % CO2 emisí, 50 % vody a 51 % chemikálií v porovnání s klasickým polyesterem. NILPET® má dokonce nižší uhlíkovou stopu než konvenční bavlna.
  • Má lepší kvalitu finálního materiálu - vylepšená technologie společnosti NIL Textile vede k lepší prodyšnosti a funkčnosti textilie, je odolnější vůči skvrnám, oblečení je navíc nekrčivé.
  • Eliminuje textilní odpad a spoří surovinové zdroje - NILPET® není směsovým materiálem, ale jednodruhovým recyklovaným vstupem vhodným k nekonečné recyklaci = cirkularitě. A co recyklace přináší? Není při ni spotřebovávána žádná voda a dochází k 77% úspoře energie oproti výrobě ze surovinového zdroje. V České republice jsou vyrobeny látky z materiálu NILPET® i finální produkty.

NILPLA® – 100% recyklovatelný a bio-based materiál z kukuřice, bezvodá vysokomolekulární podoba kyseliny mléčné

  • Je to materiál budoucnosti módního průmyslu s 98% nižší vodní stopou oproti bavlně a 59% menší uhlíkovou stopu ve srovnání s polyesterem.
  • Vedle zmíněných ekologických vlastností materiál vyniká svou lehkostí, prodyšností a snadnou údržbou.
  • Je příjemný na těle a díky své hypoalergenitě jej mohou nosit i lidé s citlivou pokožkou. Výroba látek a jejich barvení navíc probíhá pod přísnou certifikací Oeko-Tex Standard 100.
  • V horkých letních dnech materiál poskytuje také účinnou ochranu před UV paprsky a díky jejich vysoké tepelné vodivosti má jednu kouzelnou vlastnost – v teple chladí a v zimě hřejí (tento efekt má dokonce 2x vyšší než vlna).
  • O oblečení z NILPLA® materiálu se také velmi snadno stará. Schne 3x rychleji než bavlna. Stačí ho na pár hodin pověsit a máte hotovo.

Obecně platí, že většina našich variabilních šatů je záměrně bez zakončení, aby se dala jednoduše zkracovat a upravovat (vytvořit rozparek bez nutnosti použít šicí stroj). Při venkovních i jiných společenských akcích si proto dávejte pozor zejména u dlouhých šatů na jejich spodní lem, i přes veškerou snahu nejsou naše šaty nezničitelné a mohou se nešťastně zatrhnout (to se však stává všem dlouhým šatům, které jsou až na zem, i se zakončením).

Aby Vám naše šaty vydržely co nejdéle, udržovaly si původní tvar a barvy, držte se následujících pokynů k údržbě, pro NILPET a NILPLA platí tyto prací pokyny:

NILPET NILPLA péče

Šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání při klesající teplotě vody s maximální teplotou uvedenou v symbolu ve stupních Celsia, mírné odstřeďování.

Prádlo nežehlete.

Prádlo se nesmí čištit chemicky.

Prádlo se nesmí sušit v bubnové sušicce.

Prádlo se nesmí bělit prostředky, které uvolňují chlór.

Šaty po vyprání sušte na ramínku, žehlení není třeba.
Detaily k variabilním šatům

O nákupu

O nás

Slevy

BLOG