Když jsme začali s konceptem variabilního oblečení, přišli jsme nejdříve s kolekcí Bohème. V dalším kroku jsme přidali šaty v kolekci Longevita. Jaké jsou možnosti každé kolekce a jejich rozdíly? Vysvětlení a popis jsme si pro Vás připravili v následujícím článku.

Rozdíly variabilních šatů kolekce Bohème a Longevita

Šaty Convertibles se drží své hlavní idey a konceptu - univerzálnosti a variability. Platí to pro naši kolekci Bohème i Longevita - všechny šaty z obou kolekcí jsou jedinečně multifunkční, každá však trochu jinak.

Šaty kolekce Bohème jsou naší základní variantou. Jde z nich vytvořit nepřeberné množství variant šatů s úzkými ramínky, na jedno rameno, bez ramínek, s dlouhými rukávy, s krátkými rukávy, ke krku, s odhalenými zády, zahalenými zády atd. Kolekce Bohème je šitá ve one size velikosti (sedí všem od XS po XL).

 Kolekce Boheme

Šaty kolekce Longevita jsou nadstavbou variabilních šatů, jejichž odlišností jsou dlouhé rukávy. Ty jsou našité na vrchním dílu, který je pevně spojen se sukní (kdežto u kolekce Bohème je přiložený top volně oddělitelný od šatů). Mají dvě velikosti S/M a L/XL. Jednotná velikost u této kolekce být nemůže právě kvůli rukávům a průramkům - to by opravdu nesedělo každému i přes stejný použitý pružný materiál látky.

 Kolekce Longevita

Jelikož velikostní označení XS-XL různí výrobci používají různě, pak Vám raději napíšeme i přesné rozměry, kterých se držíme. Určující jsou míry pro obvod pasu - šaty mají uprostřed šikovně vymyšlenou gumičku, která výborně sedí ženám s pasem od 60 až 115 cm (v posledních šitých várkách barev až do 120 cm). Délka šatů od pasu na zem je zhruba 110 cm (což sedí průměrné výšce postavy, která je 168 cm ... jenže pozor - také záleží, jak vysoko nebo nízko si gumičku dáte - i zde je velká vůle).

Pokud však váháte, že některé rozměry by Vám neseděly, tak nevadí. Pokud potřebujete větší velikost (plus size velikost od obvodu pasu 120) nebo upravit délku (prodloužit nebo zkrátit sukni), pak nám neváhejte napsat na info@convertibles.cz a rádi pro Vás připravíme úpravy na míru, které nám obvykle trvají 4-6 týdnů.

Vaše další dotazy rádi zodpovíme v komentářích níže.