Blog - co je nového?

Cirkulární kolekce variabilních šatů Convertibles® z materiálu NILPLA® a NILPET®

Ve jménu naší značky Convertibles® posunujeme pojem variability / konvertibility (či česky “možnosti přeměny”) dál a vytvořili jsme kolekci Convertibles® NILPLA® a NILPET®, která je kromě naší klasické univerzálnosti a variability při nošení také ze znovu opět 100% recyklovatelná. Více zajímavostí a celý příběh na cestě k cirkularitě si můžete přečíst v tomto článku.
Přečíst více ...
Bolerko - důležitá součást každých variabilních šatů

Proč jsou naše variabilní šaty Convertibles kolekce Boheme lepší než jiné? Protože kromě velkého množství barev a doplňků na výběr dáváme ke každým šatům kolekce Boheme bolerko ve stejné barvě zdarma - to je důležitou součástí každých variabilních šatů. Bolerko využijete na 2 způsoby: přes prsa (ke skrytí vlastního spodního prádla) nebo do pasu (pro využití dalších zajímavých úvazů šatů). Jak bolerko co nejlépe využít se dozvíte v tomto článku.
Přečíst více ...
Objednejte si vzorník barev a zkušební šaty

Už druhou sezonu (nejen v reakci na minulý pandemický rok 2020, ale i z kapacitních důvodů) řešíme úpravy našich šatů "korespondenčním" způsobem. Náš vázací styl a pružný materiál nebazíruje na přesných mírách. Potřebujete-li větší/menší než základní bolerko, delší/kratší délku šatů, pak si to jednoduše s naším návodem změřte nebo odvoďte od šatů, které si objednáte domů na zkoušku. Zároveň jsme přidali na eshop novou položku - Vzorník vybraných barev - který si můžete za symbolický poplatek objednat a mít tak naše skutečné barvy při ruce.
Přečíst více ...
Boho svatba v marockém stylu

Současným trendem jsou veselé a uvolněné svatby ve stylu boho, možná i s nádechem orientu. Družičky už nemusí být ani ve stejných jemných barvách, ale v krásných výrazných odstínech, které doplní barvy kytice.
Přečíst více ...
WEDDING BAZAAR 2020 v Brně

Připravili jsme si pro Vás trip report z Brna, kde jsme měli možnost se potkat s našimi klienty z Moravy a jinými zajímavými svatebními dodavateli. Svatby jsou sice dočasně pozastavené, inspirovat se však můžete pořád.
Přečíst více ...
Barevné kombinace variabilních šatů

Jelikož se v poslední svatební sezóně začal objevovat trend tónovaných družiček (každá družička má svůj odlišný odstín v barvě dané svatby), tak vám v tomto postu zjednodušíme výběr barev a ukážeme možnou inspiraci, jaké si všechny barvy našich šatů můžete nakombinovat.
Přečíst více ...
Správná délka dlouhých šatů

Tápete, jak dlouhá má být dlouhá sukně nebo šaty? V následujících řádcích Vás provedeme našimi zkušenostmi s tím, jak by se měly volit správné délky dlouhých sukní.
Přečíst více ...
Speciální podprsenky, topy a vychytávky do variabilních šatů Convertibles®

Máte velká nebo malá prsa a říkáte si, že variabilní šaty by vám neslušely? Omyl! Se speciálními podprsenkami si můžete dovolit mít odhalená záda nebo hluboký dekolt bez obav o to, že odhalíte to, co nechcete.
Přečíst více ...
Držte se české výroby - MADE IN ITALY označení je totiž už velká čínská klamavá hra

Vybíráte si oblečení podle “Made in Italy” cedulky? Je Vám tohle dostačující záruka původu zboží a způsobu výroby? Bohužel dnes už jde o klamavé označení původu oblečení, kdy s největší pravděpodobností většinou půjde o čínské produkty. Pokud Vás zajímá, o co jde, tak se začtěte dále ...
Přečíst více ...
Jak nakupovat šaty na míru (úpravy na míru nebo barva na míru)

Víte, že by Vám neseděly šaty s mírami, které uvádíme u produktů? Nebo byste chtěli zkusit domluvit jinou barvu? Pak sesmutněte a objednejte si úpravy na míru. Jak na to Vám poradíme v tomto článku.
Přečíst více ...
Velikostní tabulky

Jak je oblečení velké, když nese označení “one size” velikost. Pro jaké tělesné míry odpovídá velikost XS - XL? V následujícím textu Vám trochu vysvětlíme z čeho vycházíme my a jak s tabulkami velikostí pracujeme.
Přečíst více ...
Kolekce Bohème vs. Longevita

Když jsme začali s konceptem variabilního oblečení, přišli jsme nejdříve s kolekcí Bohème. V dalším kroku jsme přidali šaty v kolekci Longevita. Jaké jsou možnosti každé kolekce a jejich rozdíly? Vysvětlení a popis jsme si pro Vás připravili v následujícím článku.
Přečíst více ...
Šaty do tanečních

Jak si správně vybrat šaty do tanečních? Jaké rozdíly jsou v šatech na taneční lekce, prodloužené a závěrečnou lekci? Přečtěte si v našem článku více.
Přečíst více ...
Družičky na svatbě

Kdo je to družička? Jaké jsou její úkoly, jak by měla být oblečená? Jaké jsou zvyky, tradice a souvislosti - to vše se dozvíte v následujícím článku.
Přečíst více ...
Kdo vymyslel variabilní oblečení (convertible clothing)?

Variabilní oblečení (convertible clothing) je specifická módní kategorie, jejíž počátky sahají až do starověkého Řecka.
Přečíst více ...

Detaily k variabilním šatům

O nákupu

O nás

BLOG